O NAS

D.MATEO DIAZ

TATUAŻYSTA, WYKŁADOWCA

Hiszpański tatuażysta z szesnastoletnim doświadczeniem, multidyscyplinarny artysta specjalizujący się w realizmie.

Urodził się w Madrycie. Krótko po tym jego rodzina przeniosła się do Ceuty, wielokulturowego hiszpańskiego miasta w Afryce Północnej. Od najmłodszych lat miał stały kontakt ze światem malarstwa, ponieważ jego matka była zarówno malarką, jak i technikiem architektem

Liceum artystyczne ukończył w Ceucie, a następnie wrócił do Madrytu, aby tam zdobyć dyplom na uniwersytecie. Jego pierwszy kontakt ze światem tatuażu miał miejsce przy tworzeniu projektów dla studiów tatuażu w stolicy Hiszpanii. To właśnie wtedy zaczął dostrzegać, że tatuowanie go pasjonuje, a była to praktycznie jedyna technika malarska, której do tej pory nie próbował. Zafascynowała go idea uchwycenia na skórze tego, co dotąd przedstawiał na płótnach, ścianach lub innych powierzchniach.

Technik tatuażu nauczył się na stażu w jednym z madryckich studiów. To jednak był dopiero początek, ponieważ w tamtych czasach nie było możliwości odbycia żadnego kursu z tatuażu. Po kilku latach przyuczania się do zawodu rozpoczął pracę jako profesjonalny tatuażysta w Madrycie, a potem w innych hiszpańskich miastach, takich jak Barcelona bądź Malaga, czy na Lanzarote na Wyspach Kanaryjskich.

W 2008 roku przeniósł się do Krakowa, gdzie otworzył swoje autorskie studio, w którym tworzy do dziś.

Nagradzany na międzynarodowych konwentach branżowych, takich jak te w Sewilli, Rzymie czy Wiedniu. Współpracuje z wieloma europejskimi studiami, głównie z Niemczech, Włoszech i Hiszpanii.